PROGRAMOK

BÉRLETES ELŐADÁSOK

BÉRLETEN KÍVÜLI ELŐADÁSOK

 

 

IMPRESSZUM

Árpád-Agrár Zrt.

Beagle Beat Records

Chicago Étterem

DélKertész Szentes

Füsti Cukrászda

Gravomix – Príma Nyomda

Helóta Biokert

Micro Dekor

Mentha Gyógynövény Szaküzlet

Hunor Coop Zrt.

Labor

Soundy Hungary Kft.

Szuperinfó

Univadvert

Ungerbauer Családi Pincészet

Aradi Sajt

HÁZIREND (LETÖLTÉS)

HANGTECHNIKA (LETÖLTÉS)

BACKLINE (LETÖLTÉS)

 

HANGVERSENYKÖZPONT - SZENTES

hangversenyközpont vezető: Kertész Ákos

e-mail: akos.kertesz.artist@gmail.com

tel. +36 70 271 1331

 

Szentesi Művelődési Központ

szakmailag önállóan működő tagintézménye

Székhely: 6600 Szentes, Tóth József u. 10-14.

Adószám: 15355423-2-06

Tagintézmény címe: 6600 Szentes, Kiss Bálint u. 11.

 

szervező: Arató Mátyás

hangmérnök: Csákó Balogh Lajos

fénytechnikus: Horváth Ferenc

munkatársak: Ráczné Pető Orsolya

informatikus: Vecseri Ferenc

 

Minden jog fenntartva! | www.zenevilagzene.hu

info@zenevilagzene.hu

 

Vállalkozók Szentes város kultúrájáért

Jegyárusító pontok:

 

 

 

 

 

 

MŰVELŐDÉSI ÉS IFJÚSÁGI HÁZ

/Szentes, Tóth József u. 10-14./

hétfő-péntek: 8:00-19:00

tel. +36 63 314 211

 

HANGVERSENYKÖZPONT - SZENTES

/Szentes, Kiss Bálint u. 11./

hétfő-péntek: 8:00-12:30, 13:30-15:00

tel. +36 63 400 406

 

Online jegyértékesítés: www.jegy.hu/city/szentes

A jegyárusító helyeken és a koncert helyszínén csak készpénfizetés lehetséges. Bankkártyával történő vásárláshoz használja

a www.jegy.hu felületét.

2024

január 12. - Snétberger Ferenc

február 10. - Szirtes Edina 'Mókus' Quartet

február 22. - Four Bones Harsona Quartet

március 14. - Vizsolyi Lívia - Flau Art

március 22. - Tímár Sára és Zenekara

április 13. - Szendőfi Péter Loop Doctors

április 25. - Bálint János - Flash Trio

május 9. - Szecsődi Ferenc - Benedekfi Testvérek -

Egy szerelem története

május 18. - Sebestyén Márta és Andrejszki Judit

ünnepi koncertje

május 25. - Molnár Gyula 80 éves

60 éves Molnár Dixieland Band

június  21. - Fekete Bori és Novák Péter: Szeress, ha kedves az életeM - válogatás József Attila szerelmes verseiből - zenés irodalmi est - lemezbemutató

 

 

2023

január 12. - Alföld Quartet

február 4. - Cimbaliband

február 16. - Trio Divina

március 11. - Sebő Együttes

március 30. - Nemzeti Filharmonikusok kamaraegyüttese

április 14. - Szerényi Béla és a Bokros Trió feat. Borbély Mihály

április 22. - Söndörgő

május 5. - Molnár Dixieland Band

május 19. - Steve Savanya /Canada/ koncertje

június 21. - Szirtes Edina 'Mókus' Omega Szigetek dalciklus

szeptember 15. - Tárkány Művek

október 1. - Zűrös Banda

október 20. - Makám

november 11. - Ripoff Raskolnikov Band

november 16. - Patachich Trio

november 18. - Dimák Patrik Jazz estje

december 1. - Peet Project

december 9. - Trio á la Kodály

 

 

2022

január 27. - Trio Venite

január 28. - Kalungu Ütőegyüttes, Enemy Efforts, Plasmapress - Jótékonysági koncert a szentesi Sportcsarnok javára

február 10. - Giovani Artisti Vonósnégyes

február 26. - Gál Csaba Boogie és a Mo'gigs

március 12. - Szendőfi Péter Fusio Group

március 24. - QuARTist Együttes

április 7. - Andor Csilla énekművész és Magda Dávid orgonaművész

április 23. - Molnár Dixieland Band

május 5. - Csík János és a Mezzo

május 21. - Guessous Mesi "Átváltozás" lemezbemutató

június 21. - Amadinda Percussion Project

szeptember 17. - Zuboly

október 1. - A ’Zene Világnapja’ - Balázs Árpád 85 (Tóth József Színház és Vigadó) – A Szentesi Lajtha László AMI és a Hangversenyközpont közös rendezvénye

október 8. - Alapi István /Edda Művek/ Onion Trio

október 22. - Nemzeti Ünnepünk tiszteletére: Balkan Union feat. Fausto Beccalossi (Al Di Meola) & Quartet Lucha /SRB/ (Tóth József Színház és Vigadó)

október 27. - Debasish Ganguly – India /szitár/ & Mótyán Tibor /tabla/ hindusztáni klasszikus zenei koncert

november 18. - Four Fathers a’capella koncert

november 26. - Hajdu Klára Quartet feat. Borbély Mihály lemezbemutató

december 8. - Szirtes Edina 'Mókus' és a Fabula Rasa

 

 

2021

június 18. - Herczku Ági és a Banda

október 1. - Bartók-est - Herczku Ágnes és Zenésztársai: Pár-ének

október 22. - Zűrös Banda lemezbemutató koncert feat. Balogh Kálmán cimbalomművész (Helyszín: Tóth József Színház és Vigadó)

november 12. - Ripoff Raskolnikov Band

november 25. - Nagy János Yancha és a Free Style Chamber Orchestra

december 10. - Samsara Boulevard

 

 

2020

január 10. – Gerendás Péter & Gerendás Dániel

január 24. – Kalungu Ütőegyüttes

15 éves jubileumi koncert

február 13. – S. Dobos Márta hegedűművész és Klebniczki György zongoraművész

február 21. – Little G Weevil Band

március 6. – Peet Project

június 21. - Molnár Dixieland Band

október 1. – Prunyi Ilona hegedűművész és Mondok Yvette énekművész

október 22. – Herczku Ágnes és Nikola Parov Quartet

november 6. – Kozma Orsi: Találkozások

 

2019

január 17. - Csalog Benedek fuvolaművész,

Tokodi Gábor lantművész és Szászvárosi Sándor gordonkaművész

február 15. - Balkan Union

február 21. – MH Hódmezővásárhelyi

Helyőrségi Zenekar

március 7. – Korcsmáros Réka és a Terebes Együttes

március 22. - Pribojszki Mátyás Band

április 12. - László Attila és Oláh Kálmán Quartet

május 10. - Molnár Dixieland Band

Sztárvendég: Lázár István

június 21. - Vujicsics Együttes

október 1. - Zűrös Banda feat. Balogh Kálmán

október 17.  – Csík János & Mezzo

november 7. – Hsin-Ni Liu /Taiwan/ zongoraművész

november 22. – Balázs Elemér Group

december 5. – Sun City Singers

 

2018

január 26. - Snétberger Ferenc gitárművész

február 9. -  Ripoff Raskolnikov and Band

március 7. – SZTE Vonós Kamarazenekarának hangversenye

március 23. – Best Off Trio

április 13. - Molnár Dixieland Band

Sztárvendég: Lázár István

május 11. - Borbély Mihály Polygon

június 21. - Csík Zenekar

október 1. - Harmónia Kamarazenekar - Pécs

október 19. - Pál István ’Szalonna’ és Bandája

november 15. - Szeged Classic Trio

november 29. - Peet Project

december 6. - Fool Moon

 

2017

január 12. - Trio Venite: Tokodi Gábor lantművész,

Jäger Éva énekművész és Kertész Ákos ütőhangszeres művész

február 10. - Nikola Parov és Herczku Ágnes

március 23. - SZTE Zeneművészeti Karának

Szimfonikus Zenekara

április 14. - Molnár Dixieland Band

április 27. - Vizsolyi Lívia fagottművész, Dr. Varga Laura fuvolaművész és Klebniczki György zongoraművész

május 19. - Szentes Város Fúvószenekarának

minősítő hangversenye

június 21. - Balogh Kálmán és

a Gypsy Cimbalom Band

sztárvendég: Szulák Andrea

szeptember 29. - Djabe lemezbemutató

október 20. - Szvorák Katalin és Együttese

november 9. - Dani Imre zongoraestje

november 24. – Zűrös Banda

sztárvendég: Balogh Kálmán

december 15. Nagy János - Frankie Látó -

Joubert Flóra Trió

 

2016

január 28. - Bálint János fuvolaművész és

Csáki András gitárművész

február 19. - Ferenczi György és a Rackajam koncertje

március 4. - Cirkusz-KA

március 23. - MintaPinty Zenekar

március 24. - Horváth Andrea zongoraművész,

Sin Katalin gordonkaművész és Masopust Péter hegedűművész

április 15. - Molnár Dixieland Band

április 28. - Fassang László orgonaművész

május 13. - Winand Gábor, Elsa Valle /Kuba/,

Kőszegi Imre és Barátai

június 21. - Szentpéteri Csilla & Band

szeptember 29. - Szakcsi Lakatos Béla és Müller Péter „Sziámi”

október 21. - Muzsikás Együttes feat. Petrás Mária

november 4. - Amatild feat. Bodnár Szilvia, sztárvendég: Szvorák Katalin

november 18. - Szakcsi-Babos-Kőszegi – Rákfogó Emlékkoncert

december 15. - Four Fathers

2015

január 8. - Bálint János fuvolaművész és

Szilvágyi Sándor gitárművész

február 12. - MásKÉP zenekar

február 26. - Guessous Majda Mária ’Mesi’

március 19. - ’Nehéz Fiúk’ Tubakvartett

március 26. - Mandel Róbert és a

Magyar Reneszánsz Együttes

április 10. - Hajdu Klára Quartet

április 24. - Molnár Dixieland Band

május 8. - Ávéd János Quartet

sztárvendég: Fassang László

május 22. - Balkán Szuperkoncert a Zűrös Bandával

június 21. - Benkó Dixieland Band

október 1. - Hegedűs Endre zongoraművész

október 22. - Sebő Együttes

november 13. - Csaba Tóth Bagi’s Balkan Union, sztárvendég: Vasil Hadzimanov

december 10. - Falusi Mariann és Sárik Péter

 

2014

január 30. - Pavlovits Dávid gitárművész

február 27. - Bálint János fuvolaművész és Sipkay Deborah hárfaművész

március 7. – niXfactor

március 19. – Brass in the Five rézfúvós kvintett

március 28. – Molnár Dixieland Band

április 10. - Ballabox

április 25. - Berki Tamás és Sárik Péter koncertje

május 8. - Andor Csilla énekművész és Takács Gabriella fuvolaművész

május 23. - Djabe Special Guest: Gulli Briem (Mezzoforte)

június 21. - Bohém Ragtime Jazz Band

szeptember 26. - Amatild Zenekar

Sztárvendég: Szvorák Katalin

október 9. - A Négy Húr Ördöge: Szecsődi Ferenc hegedűművész és Szentpéteri Gabriella zongoraművész

október 22. - Pál István ’Szalonna’ és Barátai

november 14. - Szabó Balázs Bandája

november 28. - Kalungu Ütőegyüttes 10 éves jubileumi koncert

december 17. - Nagy János orgonaművész és

Nagy Johanna énekművész

 

2013

január 10. - Csáki András gitárművész

február 7. - Saxorgan – „Bachtól a Jazz-ig” Nagy László Adrián és Zsemlye Sándor

február 14. - A Lajtha László Alapfokú Művészeti Iskola és Hangversenyközpont fúvós tanárai

március 8. - Special Providence

március 21. - Szegedi Harsonaegyüttes

március 27. - Tücsök Zenekar

április 19. - Oláh Kálmán Liszt-díjas zongoraművész sztárvendég: Egri János és Kőszegi Imre

május 10. - Szirtes Edina ’Mókus’ és a Fabula Rasa, sztárvendég: Pravo Együttes, Four Bones Harsonakvartett

június 21. - Benkó Dixieland Band

szeptember 27. – Mrs. Columbo

október 22. – Cimbaliband

november 15. - Bornai Tibor (KFT) és Vámos Miklós koncertje

november 28. – Prunyi Ilona Liszt-díjas zongoraművész és Banda Ádám hegedűművész hangversenye

december 12. – Rákász Gergely Koncertorgonista

 

2012

január 27. - Ewald Rézfúvós Kvintett

február 17. - Binder Károly – Borbély Mihály Duó

március 2. - Mucsi Gergő ütőhangszeres művész

március 23. - Excanto Együttes

március 29. - Tücsök Zenekar Gyermekműsora

március 30. - Djabe Special Guest Steve Hackett (Genesis)

április 13. - Szirtes Edina „Mókus” és a Fabula Rasa, sztárvendég: Müller Péter „Sziámi”

április 27. - Érdi Tamás hangversenye

május 11. - Balázs Elemér Group

június 21. - Budapest Klezmer Band

szeptember 28.  - Csaba Toth Bagi’s (Al Di Meola) Balkan Union, sztárvendég: Fausto Beccalossi

október 19. - Makám Zenekar

november 16. - Prunyi Ilona Liszt-díjas zongoraművész és Banda Ádám hegedűművész

november 23. - Molnár Dixieland Band

sztárvendég: Szulák Andrea

december 19. - Sun City Singers

sztárvendég: László Boldizsár

 

2011

január 28. - Szirtes Edina „Mókus” és a Fabula Rasa, sztárvendég: Falusi Mariann

február 8. - Lakatos Béla zongora estje

február 20. - Weiner Kamarazenekar koncertje

március 24. - Divertimento Fúvós-kvintett

március 23. - Alma Együttes

április 15. - Azur Blue Band
sztárvendégek: Nikola Parov, Jeszenszky István,

Szirtes Edina „Mókus”

május 13. - Szakcsi Lakatos Béla – Egri János –
Kőszegi Imre Trio Jazz Est

június 21. - Benkó Dixieland Band

szeptember 30. - Komoly Férfiak Zenekar

sztárvendég: Laár András

október 21. - Misztrál Együttes

november 18. - Molnár Dixieland Band

sztárvendég: Illényi Katica

december 2. – Takács Gabriella fuvolaművész és

Andor Csilla énekművész

december 16. - Fool Moon

 

2010

január 28. - Szokolay Balázs Liszt-díjas zongoraművész

február 23. – Four Bones Trombone Quartet

március 24. - Kolompos Együttes

március 26. - Fabula Rasa Világzenei Est

sztárvendég: Ferenczi György

április 14. - Incantamento Antico Régizene Együttes

április 23. - Matthew Mitchell Group Jazz Est, sztárvendég: Harcsa Veronika

május 18. - Paniks Együttes

május 19. - Halmai Bianka hegedűestje

június 22. - Csík Zenekar

szeptember 25. - Nagy János címzetes igazgató, Szentes Város Díszpolgárának köszöntése 70. születésnapja alkalmából

október 8. - Molnár Dixieland Band
sztárvendég: Malek Andrea

október 22. - Muzsikás Együttes

november 12. - Four Fathers

december 16. - Fekete Nándor orgonaművész

 

2009

január 14. - Szilvágyi Sándor és Csáki András (gitár)

és Telbisz Katalin (hegedű) kamaraestje

február 24. – Hegedűs Endre zongoraművész

március 12. - SZTE Zeneművészeti Kara

Koncertfúvós Zenekara

március 20. - Kaláka Együttes

március 27. – Fabula Rasa

április 17. – Molnár Dixieland Band

április 24. – Matthew Mitchell Group

 október 9. – Imago Mundi, sztárvendég: Bornai Tibor

október 22. - Csík János és Barátai

november 10. - Szecsődi Ferenc Érdemes-művész, Liszt-díjas hegedűművész és Bojti Eszter zongoraművész koncertje

november 27. - Super Trio Jazz Legendák Estje

december 10. - Pusztai Antal gitárművész koncertje

 

2008

szeptember 26. - Imago Mundi Project

november 11. - Ewald Brass Quintet

november 28. - Balogh Kálmán

és a Gipsy Cimbalom Band

2024

február 24. - Kardos-Horváth János /Kaukázus/

március 8. - Európa Kiadó

április 20. - Pokolgép

április 26. - Ossian

április 27. - Bródy János és Zenekara nagykoncert

május 10. - Sziámi AndFriends

 

2023

március 18. - Auróra

április 1. - VHK

április 29. - Tankcsapda

 

Szentes KultFeszt 2023

május 6 - június 3. - Vértes György rock fotós kiállítása, Trottel Records 30 éve

május 12. - Beszélgetés Vörös Andrással

(Sebők Tamás)

május 12. - Diabolus in Musica

május 17. - Bereményi Géza & Cserna

Szabó András

május 18. - Dr. Rab Árpád jövőkutató

(Vörös András)

május 24. - Grandpierre Attila csillagász

(VHK énekese)

június 1. - Plasma Press

 

augusztus 26. - Ági és fiúk

szeptember 16. - Angertea

szeptember 29. - Szekeres Tamás

szeptember 30. - Moby Dick

 lemezbemutató

november 25. - Bohemian Betyars

december 2. - Hiperkarma

december 16. - Dos Diavolos

 

 

 

2022

február 19. - Mörk

március 11. - Európa Kiadó

április 2. - Lóci Játszik

április 9. - Török Ádám és a Mini

május 6. - Fish!

június 24. - Felevad Duó: Müller Péter 'Sziámi' és Kirschner Péter

július 16. - Mester Csaba, Halmai Attila Acoustic

augusztus 6. - The Devil's Trade

november 5. - Pokolgép

november 19. - Víg Mihály és a Balaton

december 3. - Bujdosó János

 

 

Szentes KultFeszt 2022

2022. május 7. /szombat/ 15 óra: Omega 60 kiállítás megnyitó /Tokácsli Galéria/

A kiállítás megtekinthető: május 29-ig

Nyitvatartási idő: hétfő-vasárnap: 9:00-17:00-ig

 

2022. május 7. /szombat/ 17 óra: Közönségtalálkozó

2022. május 7. /szombat/ 20 óra: Új Babylon koncert /IH/

2022. május 12. /csütörtök/ 18 óra: Dr. Csatári Bence előadása /Nemzeti Emlékezet Bizottság/ „A magyar könnyűzene a ’60-as, ’70-es, ’80-as években és a pártállam!” címmel /Tokácsli Galéria/

2022. május 13. /péntek/ 18 óra: Szarka József „Kulcsadalok” című könyvének bemutatója, Mester Csaba a könyv illusztrátorának kiállítása, Beszélgető társ: Sebők Tamás /IH/

2022. május 13. /péntek/ 20 óra: 30Y koncert

2022. május 18. /szerda/ 18 óra: Bujdosó János önálló estje /Tokácsli Galéria/

2022. május 19. /csütörtök/ 18 óra: Kiss László, a Magyar Csillagászati Egyesület elnökének előadása Farkas Bertalan űrrepülésének évfordulója és az űrkutatás legújabb eseményei /Tokácsli Galéria/

2022. május 25. /szerda/ 18 óra: Gerlóczy Márton  író-olvasó találkozó, Beszélgető társ: Sebők Tamás /Tokácsli Galéria/

2022. május 26. /csütörtök/ 18 óra: Karikó-Tóth Zsófia és Kiss Péter /Pontiac együttes/ zenés estje /Tokácsli Galéria/

 

 

 

2021

augusztus 7. - Pál Utcai Fiúk, Csillagerdő

 

* * *

Szentes KultFeszt 2021

szeptember 18 - október 16.

szeptember 18. szombat 15 óra: Szentes Rock'n Roll 1991-2021 - kiállítás megnyitó a Tokácsli Galériában

szeptember 18. szombat 20 óra: Korai Electric (IH)

szeptember 23. csütörtök 17 óra: Víg Mihály (Balaton): Cseh Tamás est (Tokácsli)

szeptember 25. szombat: Szakcsi Lakatos Béla szóló zongoraest (Hangversenyközpont)

szeptember 30. csütörtök 17 óra: Cserna-Szabó András: Szentes Extra Dry, beszélgető társ: Sebők Tamás (Tokácsli)

október 7. csütörtök 17 óra: Pleskonics András rocktörténeti előadás (Tokácsli)

október 14. csütörtök 17 óra: Másnapos műhely: A '60-as évek az Illés Együttes dalain keresztül (Tokácsli)

október 15. péntek 17 óra: Dudich Ákos könyvbemutató, beszélgető társ: Sebők Tamás (Tokácsli)

 

* * *

 

november 6. - Lovasi "Egy az egybe...csak maga"

 

november 27. - Rákász Rock Disco, Tóth Zoltán (REPUBLIC) Kék és Narancssárga Produkció/koncert Bódi László Cipő emlékére, Retro Rákász Disco

 

december 3. - Trottel a Talayapa project

 

2020

február 8. - Leander Kills

október 9. - Bujdosó Trió

 

2019

január 18. - Kistehén

március 9. - 30Y

április 27. - Európa Kiadó

május 24. - Ismerős Arcok

október 26. - P. Mobil "Aranylakodalom"

november 29. (péntek) - Bohemian Betyars, Ricsárdgír, The Bounders

december 14. - Firkin

 

2018

február 17. - Mystery Gang

március 17. - Ismerős Arcok

április 14. - Müller Péter Sziámi AndFriends

április 20. - Dr. Grandpierre Atilla előadása a 'Föld Napja' alkalmából

május 26. - Bring Floyd

szeptember 22. - VHK

november 10. -  Ivan & The Parazol

december 8. - Leukémia, Positive Mental Attitude, Enemy Efforts

 

2017

február 4. - Gypo Circus , A Köztársaság Bandája

 március 25. - Depresszió

április 22. - Deák Bill Gyula

május 13. - Ismerős Arcok

szeptember 23. - Aurora

november 11. - Akela & Alcohol

november 17. - Kowalsky meg a Vega Esszencia

december 16. - Leander Kills

 

2016

február 27. - Gőzerő

április 23. - Deák Bill Gyula

május 7. - Bagdi Bella

május 21. - Nyughatatlan

június 4. - Angertea

október 15. - P. Mobil

november 12. - Pink Floyd est

december 10. - Kiscsillag

 

2015

február 14. - Angels és a Red Company

március 7. - Mystery Gang

március 21. - Angertea

április 11. - Paddy and the Rats

november 14. - Kowalsky meg a Vega

 

2014

október 4. - P. Mobil

november 15. - Gypo Circus

^